AutoKramer to SPECJALISTYCZNY warsztat Samochodowy

Zajmujemy się profesjonalną naprawą „regeneracją” mostów napędowych każdego typu w:

  • samochodach osobowych
  • autach terenowych
  • samochodach dostawczych
  • autach ciężarowych jak również
  • maszynach przemysłowych
  • maszynach budowlanych oraz
  • Quad ATV i UTV.

Wykonujemy również naprawę sprzęgła wielopłytkowego , między innymi HALDEX, naprawiamy skrzynie rozdzielcze - reduktory napędu 4X4.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie naprawy i serwisowanie układów napędowych. Wszystkie usługi które wykonujemy objęte są gwarancją. Większość mostów napędowych jesteśmy w stanie zregenerować w ciągu jednego dnia.

W każdym samochodzie z napędem 4x4 lub tylnonapędowym moc z silnika jest przekazywana na koła układem przeniesienia napędu tj. skrzynia biegów, reduktor , wał napędowy, most napędowy

Obecnie w samochodach stosuje się niezależne zawieszenia kół, ale klasyczne samochody terenowe czy ciężarówki nadal korzystają ze sztywnych mostów w których skład wchodzą takie elementy jak: mechanizm różnicowy, czyli „dyferencjał”, przekładnia główna, pochwa reakcyjna i półosie.

Jeśli w trakcie jazdy wydobywa się dziwny szum a z czasem ten dźwięk szumu się nasila i jest coraz głośniejszy – może to wskazywać na uszkodzenie mostu napędowego. Zła kondycja mostu często spowodowana jest brakiem odpowiedniej konserwacji jak również agresywna czy typowo offroad-owa jazda lub przeciążanie pojazdu.

Na skutek niewłaściwej eksploatacji bądź braku konserwacji przekładnie zębate mogą zacząć się ścierać i powodować powstawanie opiłków metalu, które z kolei mają negatywny wpływ na cały układ napędowy. Wycie mostu jest pierwszym objawem jego uszkodzenia, samochód może stracić wówczas płynność podczas przyspieszania innym objawem może być występowanie stuków pomiędzy zmianą biegów lub przy skręcaniu może występować szarpanie pojazdem. Nieprawidłowa eksploatacja może doprowadzić nawet do zniszczenia zębów przekładni a w efekcie rozpadnięcia się łożysk.

Koszt naprawy mostu napędowego można oszacować dopiero po pełnej weryfikacji wewnętrznych elementów współpracujących.

Dysponujemy samochodem zastępczym dla klientów na czas naprawy. Możemy również po wstępnym ustaleniu zakresu prac zlecić przesyłkę mostu za pośrednictwem firmy kurierskiej . Most napędowy dostarczany jest do warsztatu Auto Kramer na palecie lub w sztywnym opakowaniu – koszt przesyłki kurierskiej jest ustalany indywidualnie, zależy on od gabarytu i wagi mostu napędowego. Po wykonaniu usługi most napędowy odsyłamy pod wskazany adres.


WARSZTAT SAMOCHODOWY AUTO KRAMER MIEŚCI SIĘ W WARSZAWIE PRZY ULICY RZEMIEŚLNIKÓW 13 – ZAPRASZAMY

TAGI: